Odkryj Hotel

Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

przyjazd 31 maj 2020
wyjazd 01 cze 2020
Organizacja uroczystości weselnej to niełatwe zadanie, które wiąże się z rozwiązywaniem wielu dylematów. Kluczową decyzją jest wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie weselne. Warto rozważyć tę kwestię na samym początku przygotowań, ponieważ układ i wygląd sali weselnej będą determinowały możliwości stylistycznej aranżacji oraz bezpośrednio odpowiadały za oprawę jednej z najważniejszych uroczystości w życiu dwojga ludzi. Jak uniknąć błędów w procesie planistycznym i na co zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonej sali weselnej? Sprawdźmy!

Szczegóły aktualności

Lokalizacja, stylistyka oraz powierzchnia


Podstawowym kryterium wyboru sali weselnej jest lokalizacja. Marzeniem wielu nowożeńców jest wesele w górach. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, czy sala weselna w górach jest odpowiednio skomunikowana i umożliwia wygodny dojazd z głównych węzłów komunikacyjnych. Goście nie powinni mieć problemu z trafieniem do miejsca docelowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na otoczenie. Możliwość obcowania z przyrodą, zadbany teren zewnętrzny oraz odpowiednio przygotowana infrastruktura ogrodowa pozytywnie wpłyną na odbiór uroczystości. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy wesele na dworze lub plenerową sesję zdjęciową.

Kolejną kwestią jest wielkość sali weselnej, ustawność pomieszczenia oraz stylistyka wnętrza. Rzecz jasna, rozmiar sali weselnej musi być dostosowany do liczby gości. Zwróćmy uwagę, czy organizator dysponuje odpowiednią ilością stołów i krzeseł oraz w jak szerokim zakresie możliwe będzie dostosowanie ich ustawienia. Istotna jest wielkość oraz stan techniczny parkietu, a także możliwość wydzielenia miejsca dla zespołu muzycznego i osobnego pomieszczenia do przechowywana alkoholu. Profesjonalne sale weselne dysponują sejfem na przechowanie upominków ślubnych. Stylistyka idealnej sali weselnej powinna być neutralna i pozwalać na dowolną adaptację dekoracyjną. Pozytywny odbiór wizualny będzie kształtowany estetyką pomieszczenia. Powinno być ono zadbane i uniwersalne, aby nowożeńcy mogli je dostosować do własnych upodobań stylistycznych. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, gdy oferta organizacji wesela nie obejmuje dekorowania sali.


Zaplecze gastronomiczne, noclegowe i techniczno-sanitarne


Najlepszym rozwiązaniem, gdy wesele organizowane jest poza miejscem zamieszkania gości i nowożeńców jest przyjęcie w hotelu. Nowoczesne hotele dysponują własnym zapleczem gastronomicznym oraz posiadają dostęp do niezbędnego wyposażenia restauracyjnego. W tym kontekście istotne jest menu oraz jakość serwowanych potraw. Warto przed weselem samodzielnie sprawdzić zdolności kulinarne kucharza i przekonać się, czy walory smakowe proponowanych potraw będą nam odpowiadać. Zorientujmy się, czy organizatorzy przewidują możliwość modyfikacji menu. Ważnym aspektem jest również dostępność miejsc noclegowych oraz parkingowych. Goście z odległych miast lub wesele poza miejscem zamieszkania generują konieczność wynajęcia pokoi hotelowych. Hotel musi przy tym dysponować odpowiednią ilością miejsc parkingowych. Zwróćmy uwagę, czy w hotelu są toalety dla niepełnosprawnych oraz wydzielone miejsce na palarnię.

Często bagatelizowanym kryterium wyboru jest zaplecze sanitarno-techniczne. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej sali weselnej należy skontrolować stan oraz dostępność węzłów sanitarnych oraz sprawność instalacji technicznych. Trzeba zwrócić uwagę na prawidłowo działającą wentylację, klimatyzację oraz oświetlenie. Niemniej ważne jest nagłośnienie i sprzęt audio-wizualny oraz walory akustyczne pomieszczenia.

Warto również zwrócić uwagę na dostępność niestandardowych elementów umowy. Dodatkowe atrakcje to absolutne must have na współczesnym weselu. Dużą popularnością cieszą się czekoladowe fontanny, fotobudka, pokazy sztucznych ogni, prezentacja sztuki barmańskiej, występy taneczne czy wypuszczanie gołębi przez młodą parę. W sytuacji, gdy na weselu będą małe dzieci trzeba zatroszczyć się o profesjonalnego animatora, który umili im czas. Z kolei sala weselna w górach to doskonała okazja do zorganizowania kuligu zimą lub uatrakcyjnienia wieczoru obecnością kapeli góralskiej.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij