Odkryj Hotel

Hotelowa strefa wellness – czego się spodziewać?

przyjazd 04 cze 2020
wyjazd 05 cze 2020
Wybierasz się do hotelu ze strefą wellness i, krótko mówiąc, nie wiesz czego się po niej spodziewać? Oczywiście zaznania błogiego relaksu – w końcu po to wybiera się akurat hotel SPA! Domyślamy się jednak, że ta odpowiedź nie jest wystarczająca, dlatego zachęcamy do lektury dzisiejszego wpisu, w którym krótko przedstawimy hotelową strefę wellness.

Szczegóły aktualności

Sauna – podstawa SPA

Nie sposób wyobrazić sobie hotelowego SPA bez sauny. Jest kilka jej rodzajów, spośród których najpopularniejsza jest sauna sucha, nazywana także sauną fińską. Choć sauna sucha jest ważnym elementem fińskiej tradycji, to ze względu na swoje prozdrowotne właściwości zna i ceni ją cały świat. Wizyta w saunie nie wymaga specjalnych przygotowań – będziesz potrzebować tylko ręcznika i czasu. Przed wejściem weź szybki prysznic, owiń ciało ręcznikiem i zacznij saunowanie. Gdy po kilku minutach poczujesz, że masz dość wysokiej temperatury, opuść pomieszczenie i znów zażyj prysznica. Odpocznij chwilę i wróć do sauny. Pamiętaj, że odpoczynek nie może być krótszy niż czas spędzony w saunie!

W hotelu SPA możesz skorzystać także z sauny ziołowej. Panuje w niej niższa temperatura niż w saunie fińskiej, więc jeśli okaże się, że źle znosisz 100oC – bo do tylu stopni dochodzi temperatura w saunie suchej – to sauna ziołowa okaże się świetną alternatywą. Dodatkowy relaks gwarantują piękne zapachy eterycznych olejków. Odprężenie to nie wszystko: dobrodziejstwa sauny ziołowej docenią szczególnie osoby cierpiące na ból zatok, przewlekły katar czy alergie: inhalacje wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego.

Jacuzzi, czyli kąpiel z bąbelkami

Czy znasz kogoś, kto nie lubi zanurzyć się w wannie pełnej wody z bąbelkami przyjemnie masującymi ciało? My też nie! Przed skorzystaniem z jacuzzi należy schłodzić ciało i pamiętać, by jedna kąpiel nie trwała dłużej niż 15 minut. Podobnie jak w przypadku sauny, także i tu zalecany jest odpoczynek między kąpielami. Ciepła, wirująca woda działa jak masaż: rozluźnia mięśnie, odpręża i wprawia w dobry nastrój. Niektóre panie może zainteresować informacja, że regularne wizyty w jacuzzi potrafią zastąpić, a na pewno doskonale uzupełnić antycellulitowe zabiegi SPA – głównie dlatego, że kąpiel z bąbelkami poprawia krążenie. A to klucz do walki z pomarańczową skórką.

Więcej szczegółów nie zdradzimy. Ze wszystkich dobrodziejstw hotelowego SPA można skorzystać, wybierając się do Meta Hotel Resort Vine & SPA, do czego serdecznie zachęcamy!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij