Relaxation Our Hotel
PHYSIOTHERAPY SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Wakacje na Śląsku? Odwiedź Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

arrival 05 Feb 2023
departure 06 Feb 2023
Śląsk dla osób planujących wakacje nie jest głównym kierunkiem turystycznym – wciąż kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i gęstą siecią miast wchodzących w skład rozległej aglomeracji. Chociaż serce Śląska rzeczywiście bije w zatłoczonych – ale też coraz bardziej zielonych – Katowicach, w tym regionie Polski leżą także obszary imponujące bujną roślinnością i malowniczymi widokami. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego z pewnością zachwyci każdego, komu zależy na bliskości przyrody.

News details

Co można zobaczyć w Beskidzie Śląskim?

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego rozciąga się na powierzchni wynoszącej blisko 40 000 hektarów, w ramach których wytyczono wiele szlaków pieszych i rowerowych. To tutaj swój początek ma Wisła, a połacie lasów świerkowych stanowią dom dla licznych gatunków zwierząt i roślin. Turyści mogą również podziwiać rozległe jaskinie oraz majestatyczne formy skalne stworzone przez naturę, np. kilkunastometrowe mury czy fantazyjne ambony. Osoby szukające tego typu atrakcji powinny odwiedzić m.in. jaskinię w Trzech Kopcach i jaskinię Salmopolską – obydwie można oglądać pod okiem doświadczonego przewodnika. Podczas wędrówki po szlakach górskich i skalnych grotach warto odpocząć w schroniskach, a po zejściu ze szczytów na przyjezdnych czekają kolejne atrakcje oferowane przez miasta leżące w granicach parku.

Jakie miasta warto odwiedzić podczas wakacji w Beskidzie Śląskim?

Jednymi z najpiękniejszych miejscowości położonych w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego są m.in.: Szczyrk, Wisła, Istebna i Bielsko-Biała. Miasteczka te przyciągają przyjazną atmosferą i wieloma możliwościami zaplanowania aktywnego urlopu. Ponadto w kontekście komfortowego spędzania czasu nie bez znaczenia pozostaje rozwinięta w ich obrębie sieć hotelowo-usługowa, w której znajduje się także Meta Hotel położony u stóp najwyższego szczytu w Beskidzie Śląskim. Dogodna lokalizacja naszego hotelu sprawia, że stanowi on świetną bazę wypadową na piesze wycieczki, w trakcie których można podziwiać atrakcje turystyczne w okolicy Szczyrku, w tym właśnie Skrzyczne, należące do Korony Gór Polski.

W Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego nie można się nudzić – to doskonały kierunek na wakacje solo, we dwoje lub z dziećmi. Nie jedne, a co najmniej kilka wakacji byłoby potrzebnych, by przejść wzdłuż i wszerz cały wyjątkowy obszar południowej Polski. Na początek jednak warto odwiedzić najpopularniejsze miejsca i samemu przekonać się, ile może zaoferować ten region.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close