Relaxation Our Hotel
PHYSIOTHERAPY SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Okolice Szczyrku: co warto zobaczyć

arrival 05 Feb 2023
departure 06 Feb 2023
W poprzednich postach na naszym blogu pisaliśmy m.in. o tym, dlaczego wyjazd do Beskidu Śląskiego to idealny pomysł na romantyczny weekend we dwoje; zdradzaliśmy także ciekawostki na temat regionu. Dziś opiszemy mniej znane atrakcje Szczyrku i okolic: co warto zobaczyć, przyjeżdżając do nas na wakacje? Serdecznie zachęcamy do lektury.

News details

Rękodzieło prosto ze Szczyrku

Wyroby „handmade” nie tracą na popularności. Artyści wykazują się coraz większą kreatywnością łącząc różne techniki i używając najrozmaitszych materiałów. Jeśli są wśród Was miłośnicy rękodzieła, to mamy dobrą wiadomość: w pracowni artystycznej Kamelo – jedynej w Szczyrku – powstają ceramiczne własnoręcznie wyrabiane arcydzieła idealne na prezent dla bliskiej osoby czy po prostu pamiątkę z weekendu w Szczyrku.

Aniołki, kubki, patery, misy, talerze, drobiazgi do dekoracji wnętrz: to wszystko można obejrzeć i kupić odwiedzając pracownię Kamelo. Polecamy wizytę w tym miejscu nie tylko jako rozrywkę w chłodny deszczowy dzień – warto urozmaicić o nią dzień spędzony na wędrówce na Skrzyczne, gdyż pracownia znajduje się na trasie niebieskiego szlaku, lub przy okazji zwiedzania innych wartych zobaczenia miejsc w regionie. Atrakcji nieopodal naszego hotelu w Szczyrku nie brakuje – nie zaszkodzi jednak do planu zwiedzania dopisać także artystyczną pracownię.

Tym bardziej, że na miejscu prowadzone są warsztaty z wyrabiania ceramiki oraz spotkania z elementami rękodzielnictwa. Sprawią one dużą frajdę cały rodzinom. Odwiedziny w Kamelo będą olbrzymią atrakcją dla dzieci – gwarantujemy, że spędzą one całe popołudnie w przyjaznej atmosferze, dając rodzicom odrobinę wytchnienia.

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu – atrakcja (nie tylko) dla dzieci

15 hektarów, 30 gatunków zwierząt, 3,5 km ścieżek – tak w ogromnym skrócie można opisać nietuzinkowy ogród zoologiczny Leśny Park Niespodzianek zlokalizowany w malowniczym Ustroniu. Sowy, ptaki drapieżne i ssaki Parku zapraszają na edukacyjną przyrodę całe rodziny – zarówno najmłodszym, jak i dorosłym na pewno się tutaj spodoba. W Leśnym Parku Niespodzianek czeka na Was moc… niespodzianek oczywiście, ale na zachętę możemy co nieco zdradzić.

Sowiarnia to niezwykłe miejsce, którego główną atrakcję stanowią pokazy lotów sów ułożonych specjalnie do tego celu. Właściciele mówią, że na takich pokazach można przekonać się, że sowy to nie tylko stworzenia nocne, lecz równie dobrze radzą sobie z lataniem w dzień. Odwiedzając Sowiarnię przekonacie się, że temperament i styl bycia sów znacznie różnią się od tych, które cechują inne ptaki drapieżne. Można porównać je zresztą z ptakami z Sokolarium: tutaj również odbywają się pokazy lotów, np. orłów i jastrzębi.

Z myślą o dzieciach – choć nie tylko! – powstała w Parku Aleja Bajkowa. Dorośli także chętnie się tu zatrzymują, by powspominać młode lata i czas beztroski. Można tu podziwiać 11 ruchomych ekspozycji znanych bajek, m.in. „Bolek i Lolek”, „Kot w butach”, „Pszczółka Maja” czy „Czerwony Kapturek”.

O znanych atrakcjach regionu, takich jak Muzeum w Koniakowie, Muzeum Adama Małysza w Wiśle i podobnych nie musimy chyba wspominać. Chętnie jednak udzielimy więcej informacji i wskażemy jeszcze mnóstwo innych miejsc wartych zobaczenia w Szczyrku i okolicach. Zapraszamy!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close