Relaxation Our Hotel
PHYSIOTHERAPY SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Masaż gorącymi kamieniami – dla kogo?

arrival 05 Feb 2023
departure 06 Feb 2023
Masaż to znany od stuleci sposób na radzenie sobie z różnego rodzaju schorzeniami oraz spadkiem kondycji psychicznej. Szczególnie korzystną dla zdrowia formą urozmaicenia masażu jest zastosowanie gorących kamieni, dzięki którym można osiągnąć znacznie lepsze efekty terapeutyczne niż w przypadku klasycznego zabiegu. Podczas jednej sesji pacjent czerpie korzyści płynące nie tylko z masażu manualnego, lecz też termoterapii. Ponadto masażyści często sięgają po olejki eteryczne stosowane w aromaterapii, a działające odprężająco i uspokajająco. Kto jednak będzie najbardziej zadowolony z masażu gorącymi kamieniami, a kto powinien zdecydować się na inny zabieg?

News details

Masaż gorącymi kamieniami – wskazania i przebieg

Masaż gorącymi kamieniami trwa zazwyczaj ok. 90 minut, podczas których masażysta rozciera i ugniata mięśnie kamieniami bazaltowymi rozgrzanymi do ok. 50 stopni Celsjusza. Mniejsze kamyki są układane na stopach, dłoniach i twarzy, większymi z kolei obciąża się np. okolicę wzdłuż kręgosłupa. Masażysta zwykle zajmuje się całym ciałem, chociaż największą uwagę przywiązuje do miejsc, które osoba poddająca się zabiegowi wskazała jako szczególnie obolałe.

Tego typu masaż wykazuje pozytywny wpływ na układ krążenia, poprawia także elastyczność skóry. Poza tym sprzyja rozluźnieniu mięśni i pomaga osiągnąć stan głębokiego relaksu. W związku z tym na taki zabieg powinny zgłosić się zwłaszcza osoby, które:

  • zmagają się ze skutkami kontuzji, np. bólem mięśni i stawów;
  • chcą wspomóc organizm w powrocie do pełni zdrowia po wyczerpującej chorobie;
  • narzekają na bóle pleców spowodowane pracą siedzącą i niehigienicznym stylem życia;
  • są zestresowane, cierpią na bezsenność i borykają się z nadmiernym napięciem nerwowym;
  • szukają skutecznych sposobów na redukcję cellulitu i poprawienie kondycji skóry, np. po zrzuceniu wagi.

 

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami

Chociaż masaż kamieniami uważany jest za bezpieczny, nie każdy może z niego swobodnie korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z możliwością wykonania zabiegu trzeba zasięgnąć opinii lekarza, poza tym masażyści również przeprowadzają wywiad na początku wizyty. Sesję należy odwołać lub przełożyć m.in. w przypadku występowania: rozległych uszkodzeń skóry, niektórych chorób o podłożu kardiologicznym, aktywnej infekcji, nowotworów. Ponadto ważne jest, by wybierać tylko profesjonalne gabinety w hotelach SPA, placówkach rehabilitacyjnych albo klinikach medycyny estetycznej, w których pracują osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów. Przeprowadzenie takiego masażu wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, np. ze względu na to, że kamienie muszą być rozgrzane do właściwej temperatury (za wysoka spowoduje poparzenia, za niska nie pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów).

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, warto przynajmniej raz wybrać się na masaż gorącymi kamieniami. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z wymagających aktywności po sesji – lepiej poświęcić resztę dnia na odpoczynek i tym samym przedłużyć przyjemne uczucie wyciszenia oraz rozluźnienia.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close