Relaxation Our Hotel
PHYSIOTHERAPY SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Letni urlop w Beskidzie Śląskim

arrival 07 Jun 2023
departure 08 Jun 2023
Góry są piękne o każdej porze roku i w każdym czasie oferują turystom wiele różnorodnych atrakcji. Zimą można uprawiać w nich sporty takie jak narty czy snowboard, a wiosną, latem i jesienią wędrować po bardziej wymagających lub łatwiejszych szlakach turystycznych, aby wzmacniać swoją kondycję i podziwiać malownicze krajobrazy. 

News details

Lato to czas długich wakacyjnych urlopów, podczas których warto całą rodziną wybrać się właśnie w góry, na przykład w Beskid Śląski, aby przejść pieszo albo przejechać rowerem po znajdujących się na tym terenie szlakach turystycznych. Wystarczy zarezerwować noclegi w jednej z pobliskich miejscowości i stamtąd każdego dnia wyruszać na dłuższe lub krótsze wędrówki. Jedną z propozycji jest hotel Meta w Szczyrku, który zapewnia bardzo dobry wypoczynek o każdej porze roku, a jednocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od górskich szlaków.

                                                                                                                             

Szlaki warte obejrzenia

Szczyrk jest niewielkim miasteczkiem turystycznym położonym na południe od Bielska-Białej w Beskidzie Śląskim. Zimą jest to prężnie rozwijający się ośrodek narciarski oraz miejsce przygotowań olimpijskich dla polskich sportowców. Jednak również latem można wybrać się z tego miejsca w kilka górskich tras. Pierwszą z nich jest Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego o wysokości 1257 m n.p.m. Na jego stokach znajdują się malownicze polany, z których startują paralotniarze, a turyści piesi mogą podziwiać wspaniałą panoramę miasta i okolicznych wzniesień. Wędrówka na szczyt tej góry trwa nieco ponad dwie godziny, ale osoby o słabszej kondycji mogą wjechać tam koleją linową z wygodnymi siedzeniami w formie kanap (zamykanymi przezroczystą osłoną, a zimą również podgrzewanymi), która jest czynna przez cały rok.

Inna równie ciekawa wyprawa to wejście ze Szczyrku na Klimczok (1117 m n.p.m.) i Szyndzielnię (wysokość 1026 m n.p.m.), które trwa łącznie około 3 godzin. Dodatkową atrakcją mieszczącą się obok schroniska na szczycie Szyndzielni jest unikatowe alpinarium, czyli rodzaj ogrodu botanicznego. Został on założony ponad sto lat temu, a znajduje się w nim ponad sto gatunków roślin pochodzących z terenów beskidzkich i alpejskich. Obejrzymy w nim m.in. pierwiosnki, zawilce, dzwonki, szarotki i róże oraz wiele gatunków drzew liściastych i iglastych. Ci, którzy nie mogą lub nie chcą wędrować na szczyt pieszo, mogą skorzystać z wyciągu jadącego bezpośrednio na Szyndzielnię.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close