Relaxation Our Hotel
PHYSIOTHERAPY SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Dlaczego warto chodzić po górach?

arrival 05 Feb 2023
departure 06 Feb 2023
Chodzenie po górach może być sportem, stylem życia czy krótką wakacyjną rozrywką. Niezależnie od motywacji wędrowanie ku szczytom zawsze jest jednak świetnym sposobem na poprawienie zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Co ważne, tego typu aktywność nie zna ograniczeń – po górskich szlakach można spacerować w każdym wieku, w dowolnej porze roku, solo lub z rodziną.

News details

Górskie wędrówki poprawiają kondycję psychiczną

Góry stanowią przykład jednego z najlepszych miejsc na zdystansowanie się od codziennych problemów. Bliskość przyrody, świeże powietrze, brak miejskiego zgiełku to idealne okoliczności do zebrania myśli i wyciszenia się. Chociaż leśna głusza oraz wysokie urwiska wydają się surowe i niedostępne, przyciągają bardziej niż bezpieczne i komfortowe dla człowieka betonowe centra miast. Nawet krótki wypad w góry pozwoli zregenerować siły i z nową energią zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami zawodowymi lub osobistymi.

Zdobywanie szczytów pozytywnie wpływa na zdrowie

Osoby, które chcą świadomie i skutecznie zadbać o utrzymanie w dobrym zdrowiu swojego kręgosłupa, płuc i mięśni, powinny regularnie chodzić po górach. Trekking pomaga również z sukcesem walczyć z dodatkowymi kilogramami, ponadto poprawia odporność i minimalizuje ryzyko zachorowania na niektóre choroby, np. związane z układem krążenia.

Ważne jednak, by uczciwie oszacować swoje możliwości i wybrać odpowiednią trasę. Nie trzeba od razu wspinać się na Rysy – szlaki w niższych górach także są niezwykle malownicze, a jednocześnie w większości nie należą do bardzo wymagających. Dobrym pomysłem dla początkujących lub odwiedzających góry jedynie rekreacyjnie jest wybranie się w Beskid Śląski, w obrębie którego znajduje się wiele tras nie tylko pieszych, ale i rowerowych. W naszym hotelu działa wypożyczalnia rowerów górskich i elektrycznych, dzięki czemu wszyscy przebywający u nas goście mogą właśnie w ten sposób zwiedzić okolicę, bez konieczności przywożenia swojego sprzętu.

W górach można umocnić przyjaźnie

Zdobywanie szczytów to test nie tylko na sprawdzenie własnych możliwości, ale też zweryfikowanie przyjaźni. Podczas wędrówki ze znajomymi może przytrafić się wiele niespodzianek, niektóre jednak, np. groźna burza, drobny wypadek, zgubienie szlaku, wymagają od grupy współpracy. Takie sytuacje pomagają umocnić znajomość i zapisują się w pamięci jako cenne wspomnienia.

W górach każdy znajdzie więc to, czego potrzebuje. Jedni odpoczną od codziennych obowiązków i popracują nad swoją kondycją, drudzy po prostu spędzą przyjemnie czas w gronie przyjaciół i rodziny. Ważny jest też fakt, że nie trzeba jechać za granicę, by przekonać się o pięknie górskich krajobrazów. Polskie góry również zachwycają przez cały rok i oferują szlaki odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close