Odkryj Hotel
FIZJOTERAPIA SPA & Wellness
RESTAURACJE w Hotelu

Nie tylko narty. Co robić zimą w górach?

przyjazd 29 mar 2024
wyjazd 30 mar 2024

W góry zimą najchętniej jeżdżą narciarze. Ferie zimowe czy urlop na stoku to dla wielu osób wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają cały rok. A co z tymi, których nie pasjonuje białe szaleństwo, a tym bardziej zimowe wspinaczki? Co robić zimą w górach oprócz szusowania na nartach? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, które możesz wykorzystać, wyjeżdżając do Szczyrku.

Szczegóły aktualności

Podziwiać górskie panoramy!

Nie lada atrakcją dla przyjeżdżających do Szczyrku jest najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Oczywiście w przewodnikach turystycznych znajdziesz informację, że stanowi on istny raj dla narciarzy. Ale piękne, górskie panoramy nie są zarezerwowane wyłącznie dla nich! O ile latem z całego serca polecamy pieszą wędrówkę szlakiem, o tyle zimą raczej proponujemy skorzystać z wyciągu. Ujmujący widok na Beskid Żywiecki i Jezioro Żywieckie jest niezapomniany, a przy dobrej widoczności bystre oko dostrzeże w oddali nawet Tatry. Wypad na Skrzyczne to także dobry pretekst, by spróbować pysznej lokalnej kuchni i rozgrzać się herbatką w schronisku PTTK. Paradoksalnie osobom niejeżdżącym na nartach od razu polecamy wybrać hotel przy stoku narciarskim. Dlaczego właśnie taki? Ze względu na bliskość kolejki linowej na Skrzyczne! Gwarantujemy, że będziesz chciał  zobaczyć panoramę rozpościerającą się ze szczytu więcej niż jeden raz, dlatego warto mieć wyciąg blisko bazy noclegowej.

Wybrać się na kulig

Byłeś kiedyś udział w kuligu? Jeśli tak, to na pewno Ci się podobało i chętnie to powtórzysz, a jeżeli nie, to najwyższa pora to zmienić! Kulig to fantastyczna atrakcja dla osób w każdym wieku. Wyobraź sobie mknięcie saniami po pięknie ośnieżonych leśnych drogach, przy blasku pochodni, a potem wesołą zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek i rozgrzewanie się pysznym, aromatycznym grzańcem. Niegdyś kulig był przywilejem szlachty, współcześnie na szczęście może wziąć w nim udział każdy. Dawniej organizowano go tylko w ostatnią sobotę karnawału, dziś – przez całą zimę. Zastanawiasz się, jak wybrać się na konny kulig? Spokojnie: właściciel hotelu w którym się zatrzymasz lub pracownik recepcji na pewno Ci podpowie. Gwarantujemy, że wspomnienie tej zabawy już zawsze wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Zregenerować ciało i umysł

Zimowy wypoczynek to doskonały moment na regenerację ciała i umysłu. W tym zakresie masz co najmniej dwie możliwości: możesz wybrać hotel SPA lub inny obiekt, a do salonu odnowy biologicznej wybrać się na wycieczkę. My polecamy to pierwsze rozwiązanie. Wybierając się do hotelu ze strefą wellness, będziesz mógł z niej skorzystać w dowolnym momencie, bez ograniczeń czasowych, nawet kilka razy dziennie. Jakie atrakcje mogą czekać na Ciebie w hotelowym SPA?

  • sauna sucha,
  • sauna ziołowa,
  • łaźnia parowa,
  • prysznic wrażeń,
  • pokój relaksu ze ścianami solnymi,
  • jacuzzi.

Ponadto wiele hoteli oferuje specjalne pobyty SPA wraz z pakietem zabiegów. Mogą to być masaże: pielęgnacyjne czy gorącymi kamieniami, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Odprężenie gwarantowane.

Poznać góry… od kuchni

Pobyt w miejscu oddalonym od Twojego miejsca zamieszkania sprzyja poznawaniu nowych smaków. A góry od kuchni potrafią smakować naprawdę wybornie! Tradycyjne potrawy Beskidu to często tłuste i ciężkie dania – latem, gdy częściej sięgamy po lekkie posiłki i sezonowe owoce, raczej nie mamy ochoty na taką dietę. Za to zimą są idealne, by zregenerować energię po wielu godzinach spędzonych na spacerze. Mroźne powietrze też robi swoje. Kwaśnica, kluski śląskie, śląska kapusta, rolada wołowa, sery owcze, pstrąg z lokalnego łowiska, bulion z karpia, kapusta zasmażana – to zaledwie kilka propozycji, które znajdziesz w bogatym menu beskidzkich restauracji i karczm. Nie zapominaj o tym, że wiele hoteli ma własne restauracje, w których także podaje się m.in. regionalne przysmaki.

Okazuje się, że polskie góry mają do zaoferowania znacznie więcej niż ośnieżone stoki narciarskie. To jak? Do zobaczenia w Szczyrku?

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij