Odkryj Hotel
FIZJOTERAPIA SPA & Wellness
RESTAURACJE w Hotelu

Jesienny wyjazd w góry

przyjazd 05 lut 2023
wyjazd 06 lut 2023
Większość z nas planuje urlop na lato, gdy dni są najdłuższe i zazwyczaj słoneczne, a temperatury wysokie. Jednak po powrocie z letniego wypoczynku warto wybrać się na choćby krótki jesienny wyjazd w góry. Jesień to pora, gdy na szlakach panuje większy spokój, a pogoda jest jeszcze w miarę dobra i stabilna, co sprzyja wszelkim wyprawom pieszym i rowerowym. 

Szczegóły aktualności

Wtedy unikamy również męczących upałów, które mogą przyczynić się do osłabienia sił nawet najbardziej doświadczonych górskich wędrowców. W Polsce dla naszych wędrówek mamy dostępnych wiele pasm górskich, do wyboru są choćby Tatry, Beskidy, Karkonosze albo trochę niższe Gorce czy Góry Świętokrzyskie. Wybierając się na taki wyjazd, szczególnie gdy jest on krótki, warto zadbać o dobrą bazę wypadową i znaleźć takie miejsce noclegowe, które będzie najbliżej szlaków. Możemy zdecydować się na noclegi w schroniskach, ale jeśli chcemy dobrze wypocząć, to warto zarezerwować pokój w hotelu lub prywatną kwaterę, skąd będziemy mogli szybko dojść lub dojechać do interesujących nas szlaków górskich.

 

Beskid Śląski

Jednym z pasm górskich wartych zobaczenia jesienią jest Beskid Śląski. Mniej turystycznie oblegany niż Tatry, a bardzo malowniczy o każdej porze roku, w tym szczególnie jesienią, gdy w porastających go lasach mieszanych na różne kolory przebarwiają się liście buków i dębów. Jeśli szukamy dobrej bazy wypadkowej na szlaki w tych okolicach, warto wybrać na przykład hotel Meta w Szczyrku, obok którego znajduje się początek pieszego szlaku na Skrzyczne, a niedaleko rozpoczynają się również wejścia wiodące na inne równie interesujące szczyty.

Zaletą pobytu w hotelu oprócz komfortowego nocnego wypoczynku jest również wiele atrakcji do wyboru nawet wtedy, gdy pogoda się popsuje i nie będziemy mogli wyruszyć na zwiedzanie okolicy albo zdobywanie szczytów. Wtedy mamy możliwość skorzystania z nielimitowanego dostępu do strefy wellness albo możemy potańczyć w hotelowej dyskotece, a nasze dzieci mają do dyspozycji pokój zabaw z interesującymi grami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij