Odkryj Hotel

Jak wybrać dobry hotel na konferencję

przyjazd 04 cze 2020
wyjazd 05 cze 2020
Hotele o wysokim standardzie stają się popularniejszymi miejscami organizacji konferencji niż centra szkoleniowe czy biurowce oferujące wynajem sal. Duże zaplecze noclegowe, własny catering i duży wybór sal konferencyjnych to cechy hotelu odpowiedniego dla gości biznesowych. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, by wybrać dobry hotel na konferencję?

Szczegóły aktualności

Miejsce konferencji połową sukcesu

Choć naturalnie najważniejsze są zagadnienia omawiane na organizowanej przez Ciebie konferencji oraz wystąpienia jej uczestników, to jesteśmy przekonani, że miejsce tego spotkania jest połową sukcesu – dlatego warto wybrać je mądrze, by później nie żałować. By kongres, szkolenie czy sympozjum przebiegło w 100% pomyślnie, musi odbyć się w miejscu spełniającym szereg wymagań. Dlaczego?

Osoby regularnie uczestniczące w konferencjach stają się coraz bardziej wymagające, jeśli chodzi o komfortowe warunki panujące zarówno w miejscu spotkania, jak i poza nim. Równie ważne jak sama konferencja są dla nich dodatkowe rozrywki, pyszne jedzenie, możliwość atrakcyjnego zagospodarowania wolnego czasu. Hotel dobrze dostosowany do potrzeb Gości biznesowych spełnia właśnie te warunki.

Duża, średnia czy mała sala?

Konferencje i szkolenia mają podnosić kwalifikacje uczestników, rozszerzać zakres ich wiedzy, rozwijać umiejętności. To jedna strona medalu; druga jest taka, że spotkania poza firmą wzmacniają relacje między pracownikami i sprzyjają integracji. Dlatego organizowanie takich wydarzeń nie jest już domeną dużych firm, lecz także niewielkich przedsiębiorstw. Właściciele dobrych hoteli konferencyjnych doskonale o tym wiedzą, dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom małych firm, proponując wynajem małej lub średniej sali konferencyjnej. Centrum konferencyjne Hotelu Meta jest gotowe zarówno na przyjęcie uczestników dużego sympozjum, jak i kameralnego szkolenia dla kilkunastu osób.

Wybierając hotel na konferencję koniecznie zwróć uwagę na wyposażenie dostępnych sal konferencyjnych. Przede wszystkim spytaj pracownika obiektu o sprzęt nagłośnieniowy i audiowizualny, ale nie wahaj się prosić także o inne informacje, choćby o to, czy… krzesła są wygodne! W końcu uczestnicy przedsięwzięcia będą na nich siedzieć kilka godzin dziennie.

Dlaczego hotel a nie wynajem sali konferencyjnej?

Oczywiście jednodniowe szkolenie z powodzeniem można przeprowadzić w wynajętej sali konferencyjnej, jednak kilkudniowe przedsięwzięcia lepiej zorganizować w przystosowanym do potrzeb gości biznesowych hotelu.

Po pierwsze: wszyscy uczestnicy zostaną zakwaterowani w jednym miejscu – nikt nie będzie miał problemu z dotarciem na spotkanie na czas. Po drugie: wybierając hotel, który ma własną restaurację, jednocześnie zapewnisz uczestnikom konferencji możliwość zjedzenia zawsze świeżych, smacznych i ciepłych potraw oraz dostęp do cateringu konferencyjnego. Po trzecie: organizując sympozjum w atrakcyjnym miejscu, z pięknymi widokami, SPA i mnóstwem rozrywek, możesz być pewien, że uczestnicy nieprędko zapomną o Twoim przedsięwzięciu, a Ciebie samego będą postrzegać jako świetnego organizatora!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij