Unser Hotel in voller Krasse
PHYSIOTHERAPIE SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Wakacje na Śląsku? Odwiedź Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Anreise 05 Feb 2023
Abreise 06 Feb 2023
Śląsk dla osób planujących wakacje nie jest głównym kierunkiem turystycznym – wciąż kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i gęstą siecią miast wchodzących w skład rozległej aglomeracji. Chociaż serce Śląska rzeczywiście bije w zatłoczonych – ale też coraz bardziej zielonych – Katowicach, w tym regionie Polski leżą także obszary imponujące bujną roślinnością i malowniczymi widokami. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego z pewnością zachwyci każdego, komu zależy na bliskości przyrody.

News Details

Co można zobaczyć w Beskidzie Śląskim?

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego rozciąga się na powierzchni wynoszącej blisko 40 000 hektarów, w ramach których wytyczono wiele szlaków pieszych i rowerowych. To tutaj swój początek ma Wisła, a połacie lasów świerkowych stanowią dom dla licznych gatunków zwierząt i roślin. Turyści mogą również podziwiać rozległe jaskinie oraz majestatyczne formy skalne stworzone przez naturę, np. kilkunastometrowe mury czy fantazyjne ambony. Osoby szukające tego typu atrakcji powinny odwiedzić m.in. jaskinię w Trzech Kopcach i jaskinię Salmopolską – obydwie można oglądać pod okiem doświadczonego przewodnika. Podczas wędrówki po szlakach górskich i skalnych grotach warto odpocząć w schroniskach, a po zejściu ze szczytów na przyjezdnych czekają kolejne atrakcje oferowane przez miasta leżące w granicach parku.

Jakie miasta warto odwiedzić podczas wakacji w Beskidzie Śląskim?

Jednymi z najpiękniejszych miejscowości położonych w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego są m.in.: Szczyrk, Wisła, Istebna i Bielsko-Biała. Miasteczka te przyciągają przyjazną atmosferą i wieloma możliwościami zaplanowania aktywnego urlopu. Ponadto w kontekście komfortowego spędzania czasu nie bez znaczenia pozostaje rozwinięta w ich obrębie sieć hotelowo-usługowa, w której znajduje się także Meta Hotel położony u stóp najwyższego szczytu w Beskidzie Śląskim. Dogodna lokalizacja naszego hotelu sprawia, że stanowi on świetną bazę wypadową na piesze wycieczki, w trakcie których można podziwiać atrakcje turystyczne w okolicy Szczyrku, w tym właśnie Skrzyczne, należące do Korony Gór Polski.

W Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego nie można się nudzić – to doskonały kierunek na wakacje solo, we dwoje lub z dziećmi. Nie jedne, a co najmniej kilka wakacji byłoby potrzebnych, by przejść wzdłuż i wszerz cały wyjątkowy obszar południowej Polski. Na początek jednak warto odwiedzić najpopularniejsze miejsca i samemu przekonać się, ile może zaoferować ten region.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen