Unser Hotel in voller Krasse
PHYSIOTHERAPIE SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Szczyrk najlepszy wybór na wakacje

Anreise 05 Feb 2023
Abreise 06 Feb 2023
Wciąż wahacie się, gdzie w tym roku pojechać na wakacje? Wybierzcie się w góry, a najlepiej do Szczyrku, który słynie z pięknych widoków, zróżnicowanych atrakcji i sielskiego klimatu! Zachęcamy tym bardziej, że dla zainteresowanych wypoczynkiem w naszym hotelu, przygotowaliśmy trzy atrakcyjne oferty. Ale o tym za chwilę.

News Details

6 aspektów, które czynią Szczyrk idealnym miejscem na wakacyjny pobyt

Miasto kojarzy się głównie z zimowym wypoczynkiem i wielogodzinnym szusowaniem po stokach. Tymczasem latem ma równie wiele (a może nawet i więcej) do zaoferowania pod względem turystycznym. Spośród mnóstwa zalet wybraliśmy 6 najważniejszych, które mamy nadzieję, skłonią was do tego, by spędzić wakacyjny urlop w Szczyrku.

Malownicze krajobrazy

Takich widoków jak w górach, nie znajdziesz nigdzie indziej w kraju. Sięgające obłoków wzniesienia, łagodne stoki poprzecinane głębokimi dolinami rzek, wyjątkowe zachody słońca, a to wszystko dopełnione różnorodnością fauny i flory. Bliskość natury pomaga się wyciszyć, zrelaksować i choć na moment całkowicie oderwać się od trudów dnia codziennego.

Cisza i spokój

Kojący klimat tego miejsca to suma wielu składowych. W przeciwieństwie do wielkich miast i nadmorskich kurortów życie toczy się tutaj wolniej, jest mniejszy gwar, ulice miasta nie są tak zatłoczone. Gdzie nie spojrzeć, pełno jest zieleni i co istotne – można z przyjemnością zaczerpnąć świeżego powietrza.

Różnorodność atrakcji

W mieście panują doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych i tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Na jego terenie działają koleje i wyciągi oraz duże ośrodki sportowo-rekreacyjne. Do dyspozycji są także parki linowe i place zabaw dla najmłodszych. Ale to nie wszystko.

Goście zatrzymujący się w naszym hotelu Meta mogą korzystać z siłowni, sali fitness, basenu, strefy Wellness i SPA, boiska wielofunkcyjnego oraz kortu tenisowego. Poza tym mogą wypożyczyć rowery, segwaye, quady przeprawowe i buggy rekreacyjne i wybrać się na pełną wrażeń przejażdżkę.

Zresztą w kwestii wypoczynku nie musicie ograniczać się wyłącznie do Szczyrku. Możecie pojechać np. do Wisły, żeby trochę pozwiedzać, Ustronia, żeby zażyć leczniczych kąpieli w basenach solankowych albo nad Jezioro Żywieckie, gdzie w sezonie letnim można uprawiać sorty wodne. Do każdego z tych miejsc dotrzecie w ok. pół godziny samochodem.

Aspekty zdrowotne

Górskie powietrze bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Przebywając na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. poprawia się ogólne samopoczucie i kondycja, a organizm lepiej się dotlenia. Dlaczego? To skutek zwiększonej produkcji czerwonych krwinek i rozszerzenia naczyń krwionośnych, przez które transportowane jest więcej tlenu i składników odżywczych.

Regionalna kuchnia

Góralska kuchnia słynie ze smacznych dań przyrządzanych ze świeżych, lokalnych produktów. Podstawą są m.in. sery, dobrej jakości mięsa, grzyby i aromatyczne zupy (m.in. kwaśnica i żur). Zjeść możecie na mieście albo w jednej z trzech naszych restauracji: Tarasowej, Lustrzanej lub Kominkowej.

Niższe ceny

Warto wspomnieć, że lato w górach to okres poza sezonem, a to wiąże się z niższymi cenami. W wielu miejscach noclegi są tańsze albo oferuje się gościom atrakcyjne pakiety. My również przygotowaliśmy kilka propozycji na ten czas.

Oferty specjalne i atrakcje dla gości naszego hotelu

W okresie wakacyjnym obowiązują trzy oferty specjalne: „Górskie Lato Pełne Atrakcji”, „Aktywne Lato – przygoda z rowerem elektrycznym” oraz „Żeglarskie Lato w Górach – rejs ze sternikiem”. Każda z nich zapewnia dzieciom do lat 5 darmowy pobyt w naszym hotelu przy jednoczesnej możliwości bezpłatnego korzystania z pokoju zabaw, stref wodnego wypoczynku i programów animacyjnych.

Cena każdego z pakietów obejmuje szereg ogólnodostępnych atrakcji m.in. uprawnia do korzystania ze strefy Wellness (sauny, łaźnia parowa, grota solna), siłowni, sali fitness, basenu wewnętrznego z jacuzzi i Strefy Letniego Wypoczynku na zewnątrz. Basen na zewnątrz ma podgrzewaną wodę i wydzieloną płytszą strefę dla najmłodszych. Bezpośrednio do niego przylega podświetlany bar, w którym można zamówić napoje bez wychodzenia z wody, a wokół rozłożone są wygodne leżaki.

Ponadto każda z ofert zapewnia charakterystyczne dla niej rozrywki dodatkowe, takie jak seanse saunowe z Saunamistrzem, rejs żaglówką

OMEGA po Jeziorze Żywieckim, dwa rowery elektryczne do dyspozycji przez dwa dni. Szczegółowe informacje na temat każdego z pakietów znajdziecie pod tym linkiem: Żeglarskie lato ze Sternikiem nad jeziorem Żywieckim

Planujesz wakacje? Szczyrk to idealnie miejsce na pobyt! Bliskość natury, piękne widoki, dostęp do wielu różnorodnych atrakcji i pyszna regionalna kuchnia – to wszystko pomoże ci dobrze wypocząć i wrócić do domu z masą pięknych wspomnień.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen