Unser Hotel in voller Krasse
PHYSIOTHERAPIE SPA & Wellness
RESTAURANTS w Hotelu

Ferie w górach

Anreise 05 Feb 2023
Abreise 06 Feb 2023

Zima w polskich górach jest piękna - ten fakt nie podlega dyskusji, a ferie, to idealny czas, aby wyjechać z miasta i dać się ponieść zimowej atmosferze. Idealnym celem podróży - zarówno w przypadku dzieci jak i rodziców - jest Szczyrk. Położony w jednym z najpiękniejszych pasm górskich, którym jest Beskid Śląski, oferuje turystom szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o spędzenie wolnego czasu. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Szczyrku? Co mogą robić w Szczyrku wspólnie dzieci oraz rodzice? Sprawdźmy!

News Details

Ferie w Szczyrku

Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać właśnie Szczyrk, jako miejsce w którym nasze pociechy spędzą ferie, jest oczywiście bliskie sąsiedztwo gór. Pod pojęciem “bliskie”, mamy na myśli to, że do wyciągu na Skrzyczne z hotelu Meta mamy zaledwie…10m. W dosłownie minutę znajdziemy się zatem przy wyciągu którym dostaniemy się na szczyt Skrzycznego. Zjeżdżanie na nartach, na snowboardzie czy nawet na sankach - możliwości jest mnóstwo, a każde dziecko - zarówno starsze jak i młodsze - z pewnością entuzjastycznie przyjmie tę opcję. A co, jeśli nasze dziecko nigdy nie jeździło na nartach czy snowboardzie? Nie musicie się o nic martwić. Na miejscu są instruktorzy, pod okiem których wasze pociechy będą stawiać swoje pierwsze kroki na wybranym sprzęcie sportowym. Na stoku znajduje się także stanowisko, w którym można poddać sprzęt sportowy stosownym zabiegom konserwatorskim, a w samym hotelu Meta funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Atrakcje dla dzieci - Szczyrk

Dla najmłodszych także nie zabraknie atrakcji w Szczyrku. Oczywiście poza możliwością korzystania z wyciągu na Skrzyczne i aktywnym spędzaniu wolnego czasu, najmłodsi mają możliwość zwiedzania okolicy. Wiadomo, że nie zawsze jest chęć na to, aby zjeżdżać na nartach - nierzadko też pogoda płata nam figle. W takie dni, hotel Meta przygotował dla najmłodszych ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim należy podkreślić, że w hotelu znajduje się kryty basen, z którego można korzystać przez cały rok. Istnieje możliwość wykupienia lekcji doskonalenia pływania, jak również korzystania z basenu rekreacyjnie. Kiedy pogoda nie sprzyja uprawianiu sportów zimowych, można czas wolny spędzić w całkiem inny, ciekawy sposób - na przykład na basenie.

Zwiedzanie nie musi być nudne - atrakcje w Szczyrku dla młodzieży

W bliskim sąsiedztwie hotelu Meta - zaledwie 5 min drogi spacerem, znajduje się największa, prywatna galeria sztuki na południu Polski - Bator Art Gallery. To ciekawe miejsce, w którym znajdziemy prace ponad 130 czołowych artystów - zarówno pochodzących z Polski, jak i zza granicy. To ciekawe miejsce, które daje możliwość poznania sztuki współczesnej - zarówno dzieciom i młodzieży jak i rodzicom. Ferie w Szczyrku nie muszą się zatem sprowadzać tylko i wyłącznie do spędzania czasu na stoku czy w hotelowym spa. Wizyta w galerii sztuki współczesnej Bator Art Gallery z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem. To miejsce daje możliwość połączenia dwóch rzeczy: rozrywki z edukacją. Dla dzieci i rodziców jest to z pewnością jedno z lepszych połączeń, jeśli chodzi o ciekawe formy spędzania czasu wolnego od szkoły. Galeria Bator Art Gallery, jest otwarta codziennie, w godzinach od 10 do 20.

Rodzinne ferie w Szczyrku

Kiedy wybieramy Szczyrk i decydujemy się właśnie tam spędzić ferie, nie musimy z góry zakładać, że nie będą one rodzinne. Atrakcji w tym rejonie Beskidu Śląskiego nie zabraknie także i dla całych rodzin. Przede wszystkim, mamy możliwość zwiedzania okolicy - trasy są odpowiednie do tego, aby przemierzać je zimą. Widoki, które możemy w trakcie takich spacerów podziwiać, z pewnością będą zapierać dech w piersiach. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na turystów spędzających ferie w Szczyrku.

Wycieczki skuterami śnieżnymi w Szczyrku

Dla amatorów niestandardowych form aktywności, także nie zabraknie atrakcji w Szczyrku. W hotelu Meta są do dyspozycji gości skutery śnieżne, którymi można przemierzać wyznaczone do tego celu trasy. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu, a co najważniejsze - skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też i do rodziców. Trasy dedykowane dla skuterów śnieżnych prowadzą przez wzniesienia i doliny i są całkowicie bezpieczne. To z pewnością jedna z tych atrakcji, która spotka się z entuzjastycznym przyjęciem, szczególnie przez młodzież. Jak widać, atrakcji w czasie ferii zimowych w Szczyrku nie brakuje. Każdy znajdzie tutaj to, co będzie odpowiadać mu najbardziej - czy to uprawianie sportów zimowych na stokach Skrzycznego, czy wędrówki po zaśnieżonych szlakach turystycznych. Jedno jest pewne - ferie w Szczyrku z pewnością będą czasem, w którym nuda nie będzie doskwierać nikomu - ani rodzicom, ani tym bardziej ich pociechom.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen